Classic White Beyazlatıcı Sabun Resmi Satış ve Sipariş Sitesi 19TL Ürün Görseli

Doğal Sabun Nedir?

Doğal Sabun Nedir?

 

Sabun basit bir amacı olan temiz bir madde gibi görünüyor. Günümüz dünyasında pek çok farklı amaç için yüzlerce çeşit sabun vardır. Yemekler için sabun, çamaşır için sabun, cilt için sabun … liste uzar. Antibakteriyel sabunlar, kokulu sabunlar, vegan sabunları, hayvansal sabunlar, hipoalerjenik sabunlar vb. Vardır.

 

Genel olarak, sabun iyi bir şey gibi görünüyor … Sonuçta, temizlik Tanrı’nın yanındadır, ancak mikrop korkan toplumumuzda çok uzaklaştık mı? Ne yazık ki, “sabun” olarak kullandığımız şeylerin çoğu aslında sert deterjanlar veya kimyasal kokteyllerdir. Gerçek sabunların cildin üstündeki kir ve kiri çeken nazik hareketi değil, bu deterjanlar sağlıklı yağların cildi (veya diğer yüzeylerini) soyabilir. Çoğu çamaşır deterjanı, örneğin hiç sabun içermez, ancak sadece bir kimyasal deterjan karışımıdır. Bu, herhangi bir sabun içermez, sadece kimyasalların bir karışımı olan birçok vücut yıkama ürünü için de geçerlidir. Bazı doğal sabunlar cilde faydalı olabilir, ancak çoğu ticari versiyon sabunluktan daha fazla deterjantır ve hayati yağların cildi soyar. Peki birisi sabunun kirli detaylarını nasıl çözdü? Seçeneklere göz atalım.

 

 

Antibakteriyel Sabunlar

Antibakteriyel sabunlar ve sabunlaştırıcılar çeşitli hayvanlardan kaynaklanan çeşitli grip virüsleri ile ilgili tüm korkuları ile son zamanlarda önemli bir adım attı. Elbette, evde küçük çocuk sahibi olduğunuzda “mikropların% 99.9’unu öldürmek” iddialarında olan bir temizlik maddesinin itirazını görebilirim ve genellikle herkes için hastalık anlamına gelir. Antibakteriyel etiket, her türlü sabun, özellikle de çocuk sabunları, temizleme mendilleri ve hatta yetişkinler için banyo sabunları için haşhaş oluyor. Antibakteriyel etiketin cazibesini anlayabiliyorken, bu tür sabunları çeşitli nedenlerden ötürü kullanmamaktayız:

 

Antibakteriyel sabunlar virüsleri değil bakterileri öldürürler. Aslında antibakteriyel ajanlar bir tür antibiyotiktir, bu nedenle çoğu veya iyi bakteri temizlerken, birçok insanın bunları önlemek için kullandığı virüsler için bir şey yapmazlar.

Çünkü sadece antibakteriyel ajana direnme yeteneğine sahip olduğu için,% 99,9’u mikropların en azından% 7’sini öldürüyorlar (çok gibi görünüyor!). O zaman hayatta kalan bu küçük oran, yavrularına antibiyotik direnci getirir ve antibiyotik kullanımına dirençli “süper böcek” hatları yaratır. Bazıları, antibiyotiklerin ve antibakteriyel ajanların fazla kullanılması MRSA gibi suşlarda dramatik bir artışa neden olduğunu speküle etmektedir.

En antibakteriyel sabunlardaki kimyasal olan triklosan, kloroform gazı oluşturmak için sudaki klorla etkileşime girdiği gösterilmiştir. Bunun yanında, özellikle çocuklarda hormon bozucu olduğu gösterilmiştir.

Bakteriler hiç fena değil! Biz bilerek iyi bakterilerin eklemek için bizim gıda mayalanmaya ( probiyotikler ) ve hatta orada bazı bakterilere kir ve maruziyet faydalarını gösteren kanıtlar . Antibakteriyel sabunları kullandığımızda ve özellikle de aşırı kullandığımız zaman, bebeği banyo suyuyla birlikte atarız.

Bazı kanıtlar aşırı derecede steril bir ortamda yetişen çocukların aslında antibakteriyel ürünleri fazla kullanmayan çocuklara göre alerji ve astım oranlarının daha yüksek olduğunu göstermektedir. Bunun nedeni, farklı bakteri türlerine, özellikle de hayatın başlangıcına maruz kalmanın aslında çocukların bağışıklık sistemlerinin daha güçlü bir şekilde gelişmesine yardımcı olmasıdır.

 

Bakterilerle ilgili stratejim, çocuklarımın kendilerine sağlıklı gıdalar, probiyotikler ve D vitamini besleyerek bağışıklık sistemlerinin güçlü olduğundan emin olmak ve gün boyunca kirlenmeye (çocukluğun önemli bir parçası) bolca maruz kalmalarını sağlamaktır. El yapımı sabun veya ev yapımı köpük el sabunu tüm el yıkama ihtiyaçları için kullanıyorum ve gribin hiçbir vakası olmaksızın grip sezonu boyunca hazırladık. Tesadüf…. Belki, ama kesinlikle evimi her gün sanitize etmek için sert kimyasallar kullanma ihtiyacını göremiyorum.

 

Kokulu Sabunlar ve Yıkayıcılar

Çoğu ticari sabun ve vücut yıkamaları yapay olarak kokuludur. Şok? Umarım değildir! Irish Springs ya da yeşil elma ya da nar için gerekli herhangi bir yağ yoktur. Bu kokular kimyasallardan üretilir ve bu ürünlerin çoğunda deterjanlar, koruyucular ve şüpheli malzemeler bulunur. Vücut yıkamaları, losyonları ve diğer cilt besleme düzenlerini nemlendirmek için neden artan bir ihtiyaç var merak ettiniz mi? Birçok insanın doymuş yağları eksik olduğu ve iç ciltten kuru cilde sahip olduğu gerçeğinin yanı sıra, çoğu sabun ve vücut yıkamaları da sabun yapımında kullanılan gliserinden arındırılır. Bu dengesiz bir sabunun sonucunda cildin nemini çeker. Çektiğimiz nar ve yeşil çay ile cildimizi beslediğimizi düşünüyoruz, biz genellikle sadece deriler doğal yağlar sıyrılıyor ve en büyük organı yüzlerce kimyasal maruz kalma. Aslında, ortalama kişi, sabah banyo yapmadan önce 100’den fazla kimyasala maruz kalmıştır! Sağlıklı ve cilde yararlı sabunlar vardır, ancak genelde bakkalınızın Wal-Mart’ında bulamayacaksınız. En iyi sabun türleri, sebze (mineral değil) yağ karışımlarından yapılır ve cildi kurutmadan temizlemek için geri gliserin koyarlar. Sıvı ve köpük sabunları için sıvı sabun sabunu en iyisidir ve kokulu, antibakteriyel seçeneklerden daha ucuzdur. ancak genellikle bunları bakkalınızın Wal-Mart’ında bulamazsınız. En iyi sabun türleri, sebze (mineral değil) yağ karışımlarından yapılır ve cildi kurutmadan temizlemek için geri gliserin koyarlar. Sıvı ve köpük sabunları için sıvı sabun sabunu en iyisidir ve kokulu, antibakteriyel seçeneklerden daha ucuzdur. ancak genellikle bunları bakkalınızın Wal-Mart’ında bulamazsınız. En iyi sabun türleri, sebze (mineral değil) yağ karışımlarından yapılır ve cildi kurutmadan temizlemek için geri gliserin koyarlar. Sıvı ve köpük sabunları için sıvı sabun sabunu en iyisidir ve kokulu, antibakteriyel seçeneklerden daha ucuzdur.

 

 

Çamaşır sabunları

Daha önce Çamaşır Sabunları hakkında rantı duydunuz, bu yüzden size uzun ayrıntıları ayırmam. Kısacası , kendi çamaşır sabununu yapmak çok kolay ve çok daha ucuz, bu nedenle bu konuda herhangi bir mazeret yok. Çoğu piyasada bulunan çamaşır deterjanı, sizin için veya elbiseleriniz için iyi olmayan sert bir deterjandır!

 

Ne yapalım?

Küçük bakterilerden korkma! Aslında yiyeceklerinizde ve içeceklerinizde iyi bakteriler elde etmeyi unutmayın!

Sert antibakteriyel ve kokulu seçeneklerin yerine yüksek kaliteli sabun ve sıvı sabunluk sabunu tercih edin

Kendi çamaşır sabununu ve çok amaçlı temizleyiciyi yapın . Aileniz için para kazandıracak ve daha sağlıklı seçenekler sunacaksınız.

Antibakteriyel sabun, sprey ve sabunlaştırıcılardan kaçının, en azından çoğu zaman. Bağışıklık sisteminize bir katkı sağlayacak ve kimyasallara maruz kalmanızı azaltacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KONULAR

YORUM GÖNDER

  • İsim
  • Eposta
  • Yorum

YORUMLAR (0 )