Classic White Beyazlatıcı Sabun Resmi Satış ve Sipariş Sitesi 19TL Ürün Görseli

Doğal Sabun Nasıl Elde Edilir?

Sabun Nasıl Elde Edilir

Sabun yapma bir numaralı tutkum, bu yüzden hiçbir şey yapacak bir günüm yoksa bütün gün sabun yapacağım.

 

 

İnsanlar hep sabun nasıl yapacağımı bana soruyor,  bu yüzden bugün sana nasıl yaptığımı gösteriyorum!

 

Biraz sabunlu geçmişim

 

1994’te sabun nasıl hazırlandığım hakkında bir kitapla karşılaştım ve “Ee, cehennem, çok zor olamaz” diye düşündüm. İsveç’ten büyük büyükannem sabun yaptığını ve daha gençken annemi de anımsadı. .

 

İçeriğimi toparladım ve sabun yapmak için yol gösterdim.

 

İlk parti harika çıktı, sonra sıra çıktı, ancak bundan sonraki sıkıntılı bir başarısızlık oldu. Neyi yanlış yaptım? Belki bir ders almalıyım diye karar verdim. Yerel yetişkin eğitim merkeziyle temasa geçtim ve eğitmen bölgeyi terketmişti. Öğretimle ilgilenebilir miydim? Konuştum ve bir sonraki Ocak ayında başladım. İnsanlara Minnesota’da toplam 11 yıl boyunca sabun yapmayı öğrettim.

 

2004’te Kuzey Carolina’ya geldiğimde, bir mekan bulmak için biraz uğraşmak zorunda kaldım, ancak 2007’de bir yerel kolejde buldum ve o tarihten beri oradaydım. Şimdi birkaç sabun nasıl yapılacağı üzerine dersler veriyorum, diğer doğal ürünler de var. Ayrıca sabunlarımı ve diğer ürünleri çevrimiçi olarak, yerel bagaj kapısı pazarlarında ve her sene devlet fuarında satıyorum.

 

Sabun Nasıl Elde Edilir: Temel Özellikler

Sabun yapımı çok basit olabilir ya da istediğiniz kadar karmaşık hale getirebilirsiniz.

 

 

Sabunu nasıl bulacağınızı öğrenmenin güzelliği, seçtiğiniz maddelerle ve sevdiğiniz kokularla yapabilmenizdir. Ayarlamalar zor değildir, ancak biraz pratik yapın. Çoğu sabun tariflerinde ons veya gram kullanılmaktadır ve iyi sonuçlar almak için bileşenler tartılmalıdır. Malzemeleri fincanlara ve bardak kısımlarına dönüştürerek işlemi basitleştirmenin bir yolunu buldum. Çok daha kolaydır ve her seferinde aynı sonuçlara ulaşırsınız.

 

Lye Hakkında Bir Söz

Ev yapımı sabunlarda yerini alamayacağınız bir şey lye. Her zaman% 100 sodyum hidroksit ya da kristal halindeki lye kullanmalısınız. Sıvı lye veya Drano gibi drenaj temizleyicilerinin yerini alamaz. Bunlar ölçümlerde hatalı ölçümlere neden olabilir veya metal parçacıkları olabilir. Sen de istemiyorsun

 

Lye kostiktir. Kumaşta delik yiyebilir ve cildinizde yanıklara neden olabilir. Lye kullanırken daima dikkatli olun. Eldiven ve göz koruması ile istenirse bir maske kullanın. Lye su ile karıştırıldığında, ısınır ve yaklaşık 30 saniye boyunca bir dakika kadar duman çıkar. Boğazında boğulma hissine neden olabilir. Endişelenme, kalıcı değildir ve birkaç dakika sonra kaybolacaktır. Her zaman suya lye ekleyin (suya değil suyun içine çekin) ve hemen karıştırmaya başlayın. Tabanda kümelenmesine izin verilirse, hepsi bir kerede ısınabilir ve patlamaya neden olabilir.

 

Lye, sabunlaştırma adı verilen bir işlemle sabun içindeki yağlarla reaksiyona girdikten sonra birlikte çalışmak için kostik ve tehlikelidir; bitmiş sabununuzda hiçbir lye kalmaz.

 

(Daha fazla bilgi için, yazımızı okuyun:  Lye Olmadan Sabun Olsun Mudur? )

 

ekipman

Sabun yaparken pişirme için kullanılmayacak ekipman kullanın. Herşeyi gerçekten iyi temizlerken bir şans bile edinmeyin.

 

Paslanmaz çelik, temperli cam ve emaye karıştırma kaseleri için iyi seçeneklerdir. Bakır veya alüminyum kullanmayın, bunlar lye ile reaksiyona girer.  Bazı plastikler eriyebilir, bu nedenle plastik kap kullanmayın.

 

Kaşıklar için, stiren plastik veya silikon kullanınız. Kalıplar için, yerel zanaat mağazanızdan veya çevrimiçi olarak burada sabun kalıpları alabilirsiniz veya silikon fırın tepsileri (bunun gibi ) kullanın. Bunlar harika, çünkü kalıpları derhal soyabilirsiniz. İstediğiniz diğer şeyler bir pint ve bir litre kutu konserve kavanozu, gazete, 90 ° ile 200 ° arasında ( burada bulabilirsiniz ) paslanmaz çelik bir termometre, eski bir havlu ve sabun eklemek istediğiniz eklemelerdir.

 

Katkı

Gökkuşağında renkler olduğu kadar sabun çeşitliliği vardır. Neredeyse her şeyi tam anlamıyla yapabilirsiniz. Katkı maddelerinin temelleri şunlardır:

 

Otlar

Tüm bitkisel maddeler kurutulmalıdır. Papatya yanı sıra lavanta popüler. Limon ağacı ve meşe kuşu seviyorum, birlikte değilim. Bu ebatta parti başına yaklaşık ¼ fincan kuru bitki materyali kullanın. ( Burada kaliteli kuru otları bulun. )

 

Uçucu yağlar

Uçucu yağlar bitkilerden elde edilir. Kök, sap, çiçek veya tohumdan gelirler. Parfüm yağı uçucu yağların karışımları olabilir veya suni olarak üretilebilirler. Neyin var bildiğinizden emin olun. Çoğu yağ 15-20 damla oranında veya bu ebattaki bir partiye göre bir çay kaşığı civarında kullanılabilir. ( Burada% 100 saf uçucu yağlar bulun. )

 

Renkler

Doğal renkler kolaydır. Kahverengi bir sabun için tarçın veya kakao tozu, yeşil için toz haline getirilmiş klorofil, sarıya zerdeçal ve turuncu için pancar kökü kullanın. Bununla birlikte, bazen şeyler renk değiştirir, pembe pancar tozu sarımtırak turuncu gibi döner. Sabunlarda iyi durmadıkları için yiyecek renklerinden kaçınırım. Makalemize göz atın,  Homemade El Sabunu Renklendirmenin 44 Yolu Doğal olarak , daha fazla fikir için.

 

Diğer öğeler

Buna aloe vera jeli, yulaf ezmesi, kuru süt tozu, killer, mısır unu, öğütülmüş kahve, tuz ve kullanmayı düşündüğünüz başka şeyler de dahildir.

 

Sabun Nasıl Olur 1

 

El ve vücut için sabun nasıl kullanılır

malzemeler

⅔ kap hindistan cevizi yağı – iyi köpük üretmek için ( burada sabun yapmak için dökme olarak satın alın )

⅔ kap zeytinyağı – sert ve hafif bir çubuk yapar

⅔ kap diğer sıvı yağlı badem yağı, üzüm çekirdeği, ayçiçeği veya aspir yağı ( onları burada bulabilirsiniz )

¼ fincan lye -% 100 sodyum hidroksit olarak da bilinir ( burada bulabilirsiniz veya yerel donanım mağazalarında bulabilirsiniz)

¾ su bardağı soğuk su – damıtılmış veya saflaştırılmış kullanın ( burada en iyi su arıtma sistemlerini bulun )

Yöntem

Çalışma alanınızı gazete ile koruyun. Eldivenlerinizi ve diğer koruyucu giysinizi giyin. Suyu quart konserve kavanozuna ölçün. Bir kaşık hazır olsun. Tam ¼ fincan olduğundan emin ol, senin lye ölçün. Lye suyun içine yavaş yavaş dökün, siz de gittikçe karıştırın. Dumanlardan kaçınmak için karıştırırken geri durun. Su berraklaşmaya başladığında, bir sonraki adıma geçerken oturmasına izin verebilirsiniz.

Pint kavanozda, üç yağınızı birlikte ekleyin. Sadece bir pint hazırlamalılar. Yaklaşık bir dakika boyunca bir mikrodalga fırında ısıtın veya kavanozu bir kap içine koyarak ısıtın. Yağlarınızın sıcaklığını kontrol edin – yaklaşık 120 ° derece olmalıdır. Bu arada, lağım yaklaşık 120 ° ‘ye inmiş olmalıydı. Her ikisinin de 95 ° ila 105 ° arasında bir yerde soğumasını bekleyin . Bu, sabun yapmak için kritik öneme sahiptir. Çok düşük ve hızlı bir şekilde bir araya gelecek, ancak kaba ve ufalanacak.

Hem lye hem de yağlar doğru sıcaklıkta olduğunda, yağları bir karıştırma kabına dökün. Yosun yavaş yavaş karıştırıncaya kadar karıştırarak ekleyin. Tam 5 dakika boyunca elle karıştırın.  Mümkün olduğunca çok sabunlu ile lötr’le temas kurmak çok önemlidir. Yaklaşık 5 dakika sonra karıştırmaya devam edebilirsiniz veya daldırma blenderini (buna benzer şekilde ) kullanabilirsiniz. Sabun karışımı rengini açar ve kalınlaşır. Vanilya pudingine benzediğinde “iz” tir ve gidebilirsiniz. ( İzin neye benzediğini görmek için bu videoyu izleyin .)

Bu noktada otlar, uçucu yağlar veya diğer eklemeleri ekleyin. Birleştirmek için iyice karıştırın. Karışımı kalıp (lar) içine dökün ve plastik sargı ile örtün. Eski bir havluyu koyun ve kapatın. Bu kalıntı ısıyı tutacak ve sabunlaşma işlemini başlatacaktır. Sabunlaşma, baz katkı maddelerinin sabun haline gelmesi işlemidir.

24 saat sonra sabunu kontrol et. Hâlâ ılık veya yumuşaksa, 12-24 saat daha bekletin. Soğuk ve sıkı olduğunda, bir parça parşömen kağıdına veya fırın rafta çevirin. Kalıpınıza somun tepsisi kullanılıyorsa, bu noktada çubuklara bölün. Sabunun 4 hafta kadar süreyle iyileşmesine izin verin. Her iki tarafı havaya maruz bırakmak için haftada bir kez çevirdiğinizden emin olun (fırın rafı kullanıyorsanız gerekmez). Bir DIY sabunu kurutucu rafı için, eski patates yonga rafını alıp, basamaklar boyunca (kumaş depodan) kartondaki kumaş cıvatalarını kaydırdım.

Sabun tamamen kürlendiğinde, mum kağıdına sarın veya hava geçirmez bir kapta tutun. El yapımı sabun, nemlendirici olan ve havadan nemi çeken kendi gliserini yaratır. Neme karşı toz ve enkaz çekmesini önlemek için sarılmalıdır.

Temizlemek

Sabun yapmayı bitirdikten sonra, lye maruz kalmış ekipmanlarınızı daima temizleyin. Lahana beyaz sirke ile nötralize edebilir, daha sonra normalde olduğu gibi cihazı yıkayabilirsiniz. Geri kalanı için birkaç gün oturmasına izin verin. Niye ya? Çünkü sabunu ilk yaptığınızda, hepsi yağlı ve lye. Sonsuza dek yıkanacaksın ve ellerini artık kalanlara yakabilirsin. Eğer beklerseniz sabun olur ve temizlemek için gereken tek şey sıcak suda bekletmektir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KONULAR

YORUM GÖNDER

  • İsim
  • Eposta
  • Yorum

YORUMLAR (0 )